Dlaczego warto założyć sklep internetowy? Przewaga własnego sklepu nad sprzedażą w social mediach i marketplace’ach

Data publikacji: 1 kwietnia 2023 Czas czytania: 2 minuty

W dzisiejszych czasach w cyfrowym świecie jest cała masa miejsc, w których możemy sprzedać swój produkt – od portali ogłoszeniowych, przez platformy e-handlu i media społecznościowe, kończąc na sklepach internetowych. To właśnie na tych ostatnich skupimy się w tym artykule. Dowiesz się, jakie korzyści płyną z posiadania własnej platformy sprzedażowej, a także jakie możliwości rozwoju stwarza dla Twojego biznesu. Przeanalizujemy również przewagę, jaką daje założenie własnego sklepu internetowego nad sprzedażą w marketplace’ach i mediach społecznościowych.

Własny sklep internetowy daje nam ogromną elastyczność

Prowadzenie własnego sklepu internetowego daje szereg korzyści. Do jednej z najważniejszych z pewnością należy brak ograniczeń i wysoka elastyczność. Możemy kreować swoją ofertę w dowolny sposób oraz przedstawiać swoją markę tak, jak nam się podoba. Dzięki temu możemy zadbać o spójność wizualną sklepu oraz wszystkich treści i materiałów, które się na nim znajdują. 

Wyższa jakość obsługi klienta

Własny sklep internetowy pozwala znacznie zwiększyć jakość obsługi klienta. W jaki sposób? Choćby poprzez program lojalnościowy. Każdy uwielbia być traktowany jako członek premium. Zbieranie punktów przy każdym zamówieniu, spersonalizowane oferty i rabaty oraz specjalne ceny dla członków programu – to wszystko sprawi, że klienci będą chętniej kupować na Twojej platformie. Poza programem lojalnościowym możemy również wprowadzić indywidualne funkcje, które ułatwią korzystanie ze sklepu, jak choćby możliwość personalizacji produktów. 

Większy zysk

Sprzedaż na własnej platformie jest pozbawiona wysokich prowizji, które możemy spotkać na innych serwisach. Przykładowo na portalu Allegro prowizja dla niektórych kategorii może wynieść nawet 20%! Prowadząc własny sklep internetowy również możemy napotkać drobne prowizje, np. od dostawców mikropłatności, ale zazwyczaj nie są one większe niż 1-2%. W dłuższej perspektywie może się to przełożyć się na oszczędności oraz większą rentowność biznesu.

Brak konkurencji

Twój sklep internetowy – Twoje zasady. Nie musisz bać się, że zaraz pod Twoim produktem wyświetla się 10 produktów konkurencji, jak to ma miejsce w przypadku serwisów Allegro i OLX, czy Facebook’owego marketplace. Na Twojej stronie jest tylko Twój produkt i potencjalny klient. 

Własny sklep internetowy czy marketplace?

Lepszym pytaniem będzie – czy trzeba wybierać? Najlepszym rozwiązaniem jest dywersyfikacja kanałów sprzedaży. Wypromowanie sklepu internetowego tak, żeby regularnie pojawiał się na nim duży ruch to czasochłonny proces, dlatego warto swoje produkty oferować również w innych miejscach, szczególnie na samym początku działalności. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

hello@hypercon.pl